מהם הגורמים לחרדות אצל ילדים?

טיפול

זה אף פעם לא מחזה נעים בעבור הורים לראות את הילד שלהם חולה. למעשה, בעבור רוב ההורים מספיק צינון קל או שיעול לא רציני בשביל למהר לרופא ולבדוק האם מדובר במחלה או וירוס כלשהו ואם יש צורך בטיפול רפואי. אך מה קורה במקרים בהם הילדים סובלים מבעיות נפשיות כמו חרדה? ובכן במקרים כאלו מדובר במצבים לא פשוטים אף יותר שכן הטיפול הוא לא תרופתי תמיד ובטח שלא מהיר וחד פעמי. חרדה היא מצב נפשי נפוץ ממנו סובלים חלקים נרחבים באוכלוסיה. אם אתם רוצים למנוע את המצב הזה מילדכם מראש, הנה כמה גורמים משמעותיים לחרדות אצל ילדים.

מצב חברתי

היחסים של הילדים שלכם עם ילדים אחרים בני גילם ובגילאים אחרים בתקופת הגן ובית הספר תורמים רבות לעיצוב דמותם כמבוגרים. ילדים רבים שלא מצליחים להתערות בצורה טובה לאורך זמן עלולים לפתח חרדה חברתית שבאה לידי ביטוי בעיקר בסיטואציות עם אנשים אחרים ובעיקר עם ילדים נוספים. אחת האופציות לטיפול היא טיפול "CBT" עם מכון חיבורים ואם אתם יודעים שהילדים שלכם סובלים מכך כבר מגיל צעיר מומלץ לגשת לטיפול ולא לדחות את העניין.

מצב בטחוני

המציאות שלנו במדינת ישראל כופה על עשרות אלפי ילדים המתגוררים בקווי העימות לפתח חרדה קיומית אמיתית. אזעקות "צבע אדום" הנשמעות השכם וערב, טילים הנופלים ומגיעים כבר עד מרכז הארץ ובלוני תבערה עלולים ליצור חרדה רבה אצל ילדים ומומלץ לבדוק זאת במיוחד אם את גרים באזורים הללו.

משבר הקורונה

על אף שידוע כי ילדים הם לא בקבוצת הסיכון להידבקות בנגיף, רבים מהם לא מבינים זאת עד הסוף ויחד עם הבידוד החברתי וההגבלות הרבות, יש לא כאלה המפתחים בעקבות כך חרדה של ממש.

לסיכום

אם אתם הורים לילדים, מומלץ תמיד להיות עם היד על הדופק ולבדוק איתם כי הם לא חשים חלילה חרדה בגלל דברים מסוימים. זה יכול להיות בהחלט מצב לא נעים כשצריך לטפל בילד הסובל מחרדה, אך עם טיפול נכון, עקבי ויעיל, ניתן להתגבר עליה ולחוות ילדות מלאה וטובה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אטרקציות בדובאי
Blogging
alfred

אטרקציות בדובאי – מה עושים בדובאי?

תייר ישראלי רגיל לנסוע אל מדינות אירופה, ארצות הברית, המזרח הרחוק, אפריקה. בכל אחד מהמקומות האלה אפשר למצוא אפיונים שונים, מיוחדים, ספציפיים באותן מדינות. לכן, כשהוא מגיע למקום כמו דובאי במפרץ הפרסי, הרי שהוא יכול למצוא אטרקציות ייחודיות, שהוא לא

קרא עוד »
Blogging
alfred

סיור קולינרי בשוק לוינסקי

שוק לוינסקי הינו שוק צבעוני תוסס, הומה וריחני. הריחות המגיעים מכל חנות ופינה מתערבבים ותורמים רבות לאווירה האופפת אותו. סיור קולינרי בשוק לוינסקי באתר שוקאיט מגיע לכל הפינות האותנטיות שלו. החל מחנויות התבלינים, דרך המסעדות הייחודיות ועבור לבארים החדשניים המשלבים

קרא עוד »
Blogging
alfred

מלונות באילת בצל התו הסגול

אילת העיר הדרומית היפה על חוף הים.  מאז ומתמיד נהרו אליה הן תיירים מחוץ לארץ והן אזרחים מהארץ. העיר מציעה שלל של פעילויות שונות, אך בחצי השנה האחרונה, מאז הגיעה הקורונה אלינו, גם העיר אילת הפכה מעיר מלאת תיירים מחוץ

קרא עוד »