כריות לתינוקות: איך בוחרים את הכרית המתאימה לתינוק?

אחרי ציפייה ארוכה של תשעה חודשים הבייבי החדש הגיח לאור העולם ועכשיו אתם רק רוצים לתת לו את כל החום והאהבה שיש לכם ולדאוג למלא את כל הצרכים שלו. אתם כמובן דואגים שהוא יאכל כמו שצריך בין אם תחליפים או הנקה, אתם דואגים שיהיו לו תמיד בגדים חמים, נעימים ונקיים ומוודאים שכל הצרכים ההתפתחותיים שלו נענים. האם לצד כל אלו אתם דואגים שהשינה שלו תהיה מספיק טובה? שינה חשובה מאד להתפתחות התינוק ודרך מצוינת להבטיח זאת היא באמצעות כריות איכותיות. אז איך בוחרים את הכרית המתאימה? בואו ננסה להבין.

התאמה לצרכים

מכיוון שבשנותיו הראשונות של הילוד יש צורך במענה על תחומים התפתחותיים רבים וכך גם כשמדובר בשינה שלו, חשוב מאד להתאים את הכרית לצורך הזה. כריות לתינוקות מגיעות במגוון של תצורות עם ייעודים שונים וקודם כל חשוב להבין מה הצורך עליו אתם מעוניינים לענות. האם יש צורך בתמיכה אורטופדית לתינוק עם בעיות התפתחות, האם אתם מחפשים כרית שתגן עליו מפגיעה של גבולות המיטה? האם יש צורך בכרית להנקה? זוהי השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול.

החומר ממנו הכרית עשויה

באופן טבעי, ישנם חומרים רבים מהם מייצרים כריות לתינוקות. חשוב בהחלט שתבחרו בכרית שעשויה מחומר איכותי, רצוי היפואלרגני ועם בד נושם, כזה שיאפשר את האוורור הראוי לעור התינוק. בנוסף, חשוב לזכור כי לתינוקות רבים יש רגישויות שונות לבדים מסוימים וכי חשוב לבחור בד שלא יגרום לאלרגיה או לגירוי של עור התינוק.

עיצוב

אמנם מדובר בפרמטר הכי שולי, אבל בהחלט כזה שכדאי לשים עליו דגש אם ניתן. מומלץ לבחור בכרית שמתכתבת מבחינה עיצובית עם שאר הפריטים העיצוביים בחדר של התינוק.

בסופו של דבר חשוב לזכור כי כרית לתינוק לא רק שנותנת תמיכה ועוזרת בהתפתחות הילוד, אלא שהיא גם פריט עיצובי שיישאר אתכם למספר שנים. אם תקפידו לבדוק את הדברים הללו, סביר מאד להניח שתמצאו את הכרית המתאימה לתינוק שלכם ושתוכלו להעניק לו שנת לילה ערבה ונעימה!