השפעות הקורונה בתחום המשפט

ייפוי כוח מתמשך

על משבר הקורונה העולמי שפקד את העולם בסוף שנת 2019 כנראה נדבר ונשמע עוד שנים ארוכות. לרוב השיח סובב סביב הדברים הטריוויאליים והברורים כמו למשל שיעור התחלואה, שיעור התמותה, ההגבלות בעקבות המחלה במקומות שונים בארץ ובעולם וכמובן המצב הכלכלי הבעייתי לו גרם הנגיף וההגבלות שבאו יחד איתו. עם זאת חשוב מאד לזכור כי לקורונה יש השלכות רבות ומשמעותיות בתחומים שונים ורבים בחיים שלנו. כך למשל תחום המשפט הושפע באופן משמעותי בהיבטים שונים בעקבות המשבר. איך בדיוק? ובכן, הנה כמה דברים מעניינים שהתרחשו בתחום מאז תחילת המשבר.

ייפויי כוח

הקורונה אילצה הרבה אנשים להישאר הרבה זמן בבית, וגם כאשר לא הוכרז סגר כללי, בני הגיל השלישי החליטו ברובם לשמור על עצמם ולא לצאת מהבית. רבים מהם הבינו כי הם צריכים בני משפחה או קרובים אחרים שיבצעו בשבילם פעולות שונות כמו ביקור בבנק, סידורים שונים וכן הלאה וחיפשו את הדרך לעשות זאת. ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר בדיוק את זה ובתקופת הקורונה הוא עלה לתודעה באופן משמעותי ויותר אזרחים ביקשו להחתים אנשים קרובים על המסמך.

גירושין

בתחום הזה קרה דבר מאד מעניין. מצד אחד, זוגות רבים שלא בילו יחד זמן נאלצו פתאום לעשות זאת ויש כאלו אצלם צפו משקעים ובעיות שדחפו להליך גירושין מהיר. מנגד, זוגות רבים שהיו בתהליכי גירושין ולפתע נאלצו לשנות סדרי עדיפויות, מצאו עצמם פנויים יותר לעבוד על הקשר וכך פרידות רבות נחסכו ויותר זוגות בחרו ללכת לתהליך גישור במקום לפרק את החבילה.

קניין רוחני

בתקופת הקורונה יותר ויותר אנשים עסקו ביצירה ומקביל שיתפו דברים ויצרו בצוותא דרך הרשת. הדבר הזה הביא להרבה חיכוכים ותביעות בנושא קניין רוחני ומקרים בהם אנשים טענו שיצירה מסוימת נגנבה או הועתקה מהם והם היו הראשונים לפרסם אותה ברשת.

אלו על רגל אחת כמה נושאים בתחום המשפט שהושפעו רבות מתחום קורונה. בהחלט מעניין להבין איך המשבר העולמי הזה שינה תחומים רבים וגרם לכולנו להסתכל על דברים מזוויות קצת אחרות.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אטרקציות בדובאי
Blogging
alfred

אטרקציות בדובאי – מה עושים בדובאי?

תייר ישראלי רגיל לנסוע אל מדינות אירופה, ארצות הברית, המזרח הרחוק, אפריקה. בכל אחד מהמקומות האלה אפשר למצוא אפיונים שונים, מיוחדים, ספציפיים באותן מדינות. לכן, כשהוא מגיע למקום כמו דובאי במפרץ הפרסי, הרי שהוא יכול למצוא אטרקציות ייחודיות, שהוא לא

קרא עוד »
Blogging
alfred

סיור קולינרי בשוק לוינסקי

שוק לוינסקי הינו שוק צבעוני תוסס, הומה וריחני. הריחות המגיעים מכל חנות ופינה מתערבבים ותורמים רבות לאווירה האופפת אותו. סיור קולינרי בשוק לוינסקי באתר שוקאיט מגיע לכל הפינות האותנטיות שלו. החל מחנויות התבלינים, דרך המסעדות הייחודיות ועבור לבארים החדשניים המשלבים

קרא עוד »
טיפול "CBT" עם מכון חיבורים
Blogging
alfred

מהם הגורמים לחרדות אצל ילדים?

זה אף פעם לא מחזה נעים בעבור הורים לראות את הילד שלהם חולה. למעשה, בעבור רוב ההורים מספיק צינון קל או שיעול לא רציני בשביל למהר לרופא ולבדוק האם מדובר במחלה או וירוס כלשהו ואם יש צורך בטיפול רפואי. אך

קרא עוד »