מסורב כניסה לישראל? יש פתרונות

לא כל אחד שרוצה להיכנס לגבולות הארץ מורשה לעשות זאת. בכל יום ויום יש עיכובים של אנשים שיורדים מהמטוס אך בגין היותם מסורבי כניסה הם פשוט לא מורשים להיכנס. לרוב יש סיבה מוגדרת לסירוב; עולים שבאים לבקר עובדים זרים, כאלו שבאים לבקר אדם והם אינם יודעים את הכתובת שלו. אנשים שאין להם את הכסף לרכוש כרטיס טיסה לחזור וכן תושבים ממדינות מסוימות שנוטים להשתקע בארץ. אמנם הסירוב נועד לשרת את האינטרסים שלנו, תושבי המדינה. למנוע מצב של השתקעות בלתי רצויה בארץ ועלייה המונית של זרים ממדינות בלתי רצויות. אך במידה ואדם מתמודדם בסיטואציה בה הינו מסורב כניסה לישראל הוא עשוי להזדקק לעזרה, הוא צריך סיוע משפט של עורך דין בנושאי הגירה ואוכלוסין על מנת לבדוק את האופציות האפשריות ולמצוא את הפתח לאפשר לו כניסה ארצה.

עילות שונות לאשר כניסה לישראל

יש בחוק מספר נקודות שעשויות להיות עילה להיכנס לארץ. לדוגמה, אדם זר שהוא בן זוג של ישראלי, עובד זר שיש לו אישור הומניטרי, אשר שמצליח להוכיח שהוא מגיע לכאן לתקופת ביקור קצרה וכן הלאה. כמובן שכדי למצוא את העילה הרלוונטית צריך סיוע מקצועי של עורך דין מומחה למשרד הפנים שילווה את המסורב ואת הקרובים שלו בארץ או בחו"ל. זאת במטרה למצוא את הסיבה שתאפשר לו להיכנס לארץ למרות שהוא בעצם הגיע ללא אשרת כניסה כלל.

פנייה דחופה לבירור העניין

אם אתם מתמודדים עם מצב בו אדם זר הגיע לבקר אתכם או לשהות אתכם אך הוא מעוכב בנתב"ג, אתם צריכים ליצור קשר מהיר ודחוף עם גורם משפטי שיכול להוביל אתכם בבירור מעמיק לשם הדרת הנושא ופתיחת השערים לכניסה לארץ עבור המסורב המתמודד.