תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר בתקופת הקורונה

אין ספק כי תקופת הקורונה מובילה לשינויים מרחיקי לכת בשוק התעסוקה, וזאת בשל ריבוי מועמדים אשר מתמודדים על תפקידים. מהם תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר? אנחנו כאן עם הסקירה המלאה.

חיפוש עבודה בזמן קורונה: מהם תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר?

תהליך של חיפוש עבודה הוא תהליך לא פשוט, ובייחוד כאשר מדובר בתקופה כמו עכשיו. נגיף הקורונה הוביל את שוק התעסוקה לטלטלה עזה אשר כמותה לא זוכרים גם בכירי המגזר העסקי, אולם זה לא מפריע לאלפי מועמדים להגיש את קורות החיים בעבור משרות נחשקות, בייחוד בתקופה הזו. במאמר זה נציג בפניכם את ארבעת תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר לתקופת הקורונה, כך שאם אתם שוקלים לבצע הסבת מקצוע או להתקבל למקום עבודה – תוכלו לדעת מהם המקצועות אשר התחרות על המשרות נחשבת לגבוהה ומבוקשת.

הייטק

ראשית נציין כי משרות הייטק ממשיכות להיות מבוקשות גם בתקופת הקורונה, כאשר בניגוד למקומות תעסוקה רבים חברות הייטק בישראל כמו גם בעולם ממשיכות לגייס עובדים בעבור מגוון רחב של משרות. ענף ההייטק נחשב למבוקש בשל היותו תחום מתפתח ומתקדם אשר מגלם בחובו אין ספור אפשרויות קידום לתפקידים בכירים, תנאי תעסוקה מצוינים וכן יציבות תעסוקתית אשר מהווה את חלומם של עובדים רבים. נוסף לכך, המשרות בהייטק מגלמות אפשרות לשכר גבוה (כפול מהשכר הממוצע במשק) ולכן טבלאות השכר של ענף ההייטק ממשיכות לטפס באופן מתמיד כלפי מעלה.

הביו-רפואה

נגיף הקורונה הוביל לזינוק במספר הפונים למשרות בתחום הביו רפואה, אשר ניצב כיום בקדמת הבמה בזכות פיתוחים משמעותיים הן במעבדות והן בפיתוח של מוצרים רפואיים כמו בדיקות ומטושים. השכר בענף נחשב לגבוה, כמו גם ערך המוסף בדמות פיתוח של מוצרים אשר יכולים לשנות את חייהם של מיליארדים ברחבי העולם.

אדמיניסטרציה

הביקוש לתפקיד אדמיניסטרציה זינק בתקופת הקורונה, הן בשל היכולת לעבוד מהבית והן בשל אפשרות היציבות התעסוקתית אותה ניתן לקבל במסגרת התפקיד. נוסף לכך, תנאי הסף לתפקיד אינם גבוהים ביחס לתפקידים אחרים (אלא אם כן מדובר בתפקידי אדמיניסטרציה בכירים) ולכן ניתן לראות כי בתקופת הקורונה מדובר באחד מתחומי התעסוקה המבוקשים ביותר.

שליחויות

ענף השליחויות זוכה לביקוש שיא, וזאת בשל הביקוש האדיר מצב הצרכנים לקבל מוצרים עד לבית. בשל כך, ניתן לראות כיצד משרות בתחום זוכות לביקוש אדיר אשר מבוסס גם על היכולת העצמאית לעבוד בשעות נוחות, וכן העובדה כי תנאי הסף לעבודה נמוכים.