יום הצו הראשון מתקרב: כך תוכלו להתכונן אליו

אם כבר קיבלתם זימון לצו ראשון, ואתם לא כל כך בטוחים כיצד להיערך אליו – המאמר הזה הוא בשבילכם. ידוע שיום ההתייצבות טומן בחובו לא מעט תחנות, בין היתר תצטרכו לבצע בדיקות רפואיות ומבחנים שייקבעו את עתידכם הצבאי. כיצד תתכוננו ליום זה באופן המיטבי? ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא.

מה חשוב להביא לצו הראשון?

ראשית נציין שמדובר ביום שנמשך לא מעט שעות, זאת בשל העובדה שתעברו כמה מבחנים לצו ראשון, זאת לצד ראיון אישי ובדיקות רפואיות. חשוב לציין שיש לשלוח כשבועיים לפני מועד הצו שאלון רפואי. את השאלון יש להעביר לרופא המשפחה על מנת שימלא אותו בעבורכם. כמו כן, יש לחתום על השאלון בטרם הגשתו. כמו כן, ניתן לקצר את משך הבדיקות הרפואיות, זאת באמצעות ביצוע הבדיקות הללו מראש (בדיקת שתן ובדיקת ראייה). הכינו מראש תיק עם כל הפריטים הבאים:

  • צו הזימון
  • תעודת זהות (ניתן להביא גם דרכון, רישיון נהיגה או תעודת עולה). שימו לב שיש להגיע עם תעודה מזהה בתוקף.
  • פרטיהם האישיים של ההורים.
  • סיכום וועדת השמה, אם יש.
  • אבחונים רלוונטיים (פסיכודידקטי או דידקטי) – כדאי לשלוח את המסמכים הללו טרם הגעתם לצו הראשון.
  • מרשמים לתרופות המיועדות להפרעות קשב וריכוז.

לוח הזמנים של אותו היום

כאמור, ביום ההתייצבות תצטרכו לעבור מספר תחנות, כך שלוח הזמנים שלכם עתיד להיות צפוף מעט, ועל כן – יש להקדיש לצו הראשון לא מעט שעות (לפחות עד הצהריים). חשוב לציין שלצו הראשון יש חשיבות ניכרת בתהליך השיבוץ לצבא, ויום זה ישפיע על העתיד הצבאי באופן ניכר.

תחילה תצטרכו לאמת את נתוניכם ופרטיכם האישיים. לאחר מכן, תיבחנו בכמה מבחנים פסיכוטכניים, במסגרתם ייקבע ציון הקב"א שלכם וציון הדפ"ר. בשלב הבא תגיעו לראיון אישי, ולבסוף תעברו בדיקות רפואיות חיוניות שיסייעו לקבוע את הפרופיל הרפואי שלכם. כל אלה משפיעים על השיבוץ הצה"לי ועשויים לקבוע את התפקידים שיוצעו לכם בהמשך.

שנסכם?

הצו הראשון הוא התחנה הראשונה בשרשרת החיול, ויש להיערך אליו באופן המיטבי, ולו כדי שתוכלו לקבל הצעות לתפקידים מעניינים ומאתגרים בשירותכם הצבאי. בהצלחה.