איך אבחר למי להשכיר את הדירה שלי?

פינוי דייר

רכשתם דירה להשקעה, וכעת אתם מעוניינים להשכיר אותה לדיירים שיגורו בה בתקופה הקרובה. בשל יוקר המחייה, רבים מחפשים אחר דירות בשכירות, כך שסביר להניח שתקבלו לא מעט פניות, ומהם תצטרכו לבחור את הדיירים שעמם תחתמו על חוזה השכירות. אבל איך יודעים במי לבחור? הנה כמה טיפים.

אנשים נקיים ומסודרים

נכון, קשה לדעת בפגישה הראשונית מי מבין הדיירים יהיה נקי ומסודר, אבל בהחלט ניתן ללמוד זאת מהשאלות שהם שואלים. למשל, דיירים מסודרים יקדישו זמן לבדוק אם קיים עובש בארונות, אם המקלחת נקייה ובאופן כללי ישאלו על טיב הדירה. זה יאפשר לכם להבין למי חשוב הניקיון ולמי פחות. מדוע חשוב שהדיירים יהיו מסודרים ונקיים? ובכן, כדי לשמור על הנכס שלכם, ולו כדי שלא תצטרכו להגיע למצב של פינוי שוכר לפני תום החוזה שלו.

הכנסה יציבה

אם תשאלו את בעלי הדירות בארץ, הם יספרו לכם שהעדיפות הי להשכיר את הדירה לדיירים שמחזיקים בהכנסה קבועה. ובכן, אין צורך להיכנס לכל דייר לכיס, אבל חשוב לוודא שתשלומי שכר הדירה יועברו מידי חודש וכי תשלומי הדירה ישולמו במסודר למול הרשויות.

יש לא מעט בעלי דירות שמסננים את הדיירים לפי ההכנסה שלהם ולפי סוג העבודה שלהם. אין צורך לעשות זאת, אלא רק לוודא שהדיירים יכולים לשלם את שכר הדירה בזמן.

חשוב להיות נחמד

אנשים נחמדים הם באופן כללי עדיפים מאשר אנשים עם מזג חם, ולו כדי לשמור על קשרים טובים עם השכנים. נסו לבחור בדיירים שנראים נחמדים, שקטים ובעלי כבוד לזולת, כך תוכלו להיות רגועים שהדירה שלכם בידיים טובות.

כמה טיפים חשובים

אם מדובר בדירה שאינה חדשה בעולם השכירות, כלומר כניסתם של הדיירים החדשים היא בעקבות עזיבתם של הדיירים הקודמים – מוטב שתגיעו ליום בו הדיירים מראים את הדירה ותכירו את המועמדים. בלא מעט מקרים, הדיירים הקודמים מראים את הדירה ומעבירים את המידע לבעל הדירה, מה שלא באמת מאפשר לכם להבין מי הדיירים החדשים שעתידים להיכנס.

נוסף לכך, עגנו כל סעיף שחשוב לכם בחוזה, החל מהתנהלות מול השכנים ועד לסיוד וניקיון הדירה בתום החוזה – זה לטובתכם.

ומה נותר? לפרסם את הדירה להשכרה, לקבוע יום פתוח שבו יגיעו דיירים חדשים לראות את החלל, ולקבל החלטות. בהצלחה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

רשלנות בהריון
Blogging
alfred

רשלנות בהריון: למה זה קורה?

מקרים של רשלנות רפואית, לצערנו הרב, הם תופעה שכיחה. הם מתרחשים בסיטואציות ופרוצדורות רפואיות שונות, קלות ומורכבות. אין ספק שאחד מסוגים המקרים המצערים ביותר, עם השפעות ארוכות טווח, מתייחס לרשלנות רפואית בעת הריון. כיצד יכולה לבוא לידי ביטוי רשלנות רפואית

קרא עוד »
משרות הייטק
Blogging
alfred

תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר בתקופת הקורונה

אין ספק כי תקופת הקורונה מובילה לשינויים מרחיקי לכת בשוק התעסוקה, וזאת בשל ריבוי מועמדים אשר מתמודדים על תפקידים. מהם תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר? אנחנו כאן עם הסקירה המלאה. חיפוש עבודה בזמן קורונה: מהם תחומי התעסוקה המבוקשים ביותר? תהליך של

קרא עוד »
Blogging
alfred

פעילות odt לעובדים – מתאים לכל העסקים

כל עסק מורכב מהון אנושי שהוא אחד המרכיבים החשובים בכל עסק. העובדים הם חלון הראווה של העסק ותחושת השייכות שלהם לעסק והמוטיבציה היא זו שיוצרת את המרקם המיוחד של כל עסק.   פעילות odt לעובדים הפעילות של odt יוצרת גיבוש

קרא עוד »