איך אבחר למי להשכיר את הדירה שלי?

פינוי דייר

רכשתם דירה להשקעה, וכעת אתם מעוניינים להשכיר אותה לדיירים שיגורו בה בתקופה הקרובה. בשל יוקר המחייה, רבים מחפשים אחר דירות בשכירות, כך שסביר להניח שתקבלו לא מעט פניות, ומהם תצטרכו לבחור את הדיירים שעמם תחתמו על חוזה השכירות. אבל איך יודעים במי לבחור? הנה כמה טיפים.

אנשים נקיים ומסודרים

נכון, קשה לדעת בפגישה הראשונית מי מבין הדיירים יהיה נקי ומסודר, אבל בהחלט ניתן ללמוד זאת מהשאלות שהם שואלים. למשל, דיירים מסודרים יקדישו זמן לבדוק אם קיים עובש בארונות, אם המקלחת נקייה ובאופן כללי ישאלו על טיב הדירה. זה יאפשר לכם להבין למי חשוב הניקיון ולמי פחות. מדוע חשוב שהדיירים יהיו מסודרים ונקיים? ובכן, כדי לשמור על הנכס שלכם, ולו כדי שלא תצטרכו להגיע למצב של פינוי שוכר לפני תום החוזה שלו.

הכנסה יציבה

אם תשאלו את בעלי הדירות בארץ, הם יספרו לכם שהעדיפות הי להשכיר את הדירה לדיירים שמחזיקים בהכנסה קבועה. ובכן, אין צורך להיכנס לכל דייר לכיס, אבל חשוב לוודא שתשלומי שכר הדירה יועברו מידי חודש וכי תשלומי הדירה ישולמו במסודר למול הרשויות.

יש לא מעט בעלי דירות שמסננים את הדיירים לפי ההכנסה שלהם ולפי סוג העבודה שלהם. אין צורך לעשות זאת, אלא רק לוודא שהדיירים יכולים לשלם את שכר הדירה בזמן.

חשוב להיות נחמד

אנשים נחמדים הם באופן כללי עדיפים מאשר אנשים עם מזג חם, ולו כדי לשמור על קשרים טובים עם השכנים. נסו לבחור בדיירים שנראים נחמדים, שקטים ובעלי כבוד לזולת, כך תוכלו להיות רגועים שהדירה שלכם בידיים טובות.

כמה טיפים חשובים

אם מדובר בדירה שאינה חדשה בעולם השכירות, כלומר כניסתם של הדיירים החדשים היא בעקבות עזיבתם של הדיירים הקודמים – מוטב שתגיעו ליום בו הדיירים מראים את הדירה ותכירו את המועמדים. בלא מעט מקרים, הדיירים הקודמים מראים את הדירה ומעבירים את המידע לבעל הדירה, מה שלא באמת מאפשר לכם להבין מי הדיירים החדשים שעתידים להיכנס.

נוסף לכך, עגנו כל סעיף שחשוב לכם בחוזה, החל מהתנהלות מול השכנים ועד לסיוד וניקיון הדירה בתום החוזה – זה לטובתכם.

ומה נותר? לפרסם את הדירה להשכרה, לקבוע יום פתוח שבו יגיעו דיירים חדשים לראות את החלל, ולקבל החלטות. בהצלחה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סיורי אוכל ויקבים בקפריסין
Blogging
alfred

סיורי אוכל ויקבים בקפריסין – המאכלים הקפריסאיים שחייבים לטעום

מה טוב יותר מאוכל ויין כשרוצים להנות מחופשה נעימה ומפנקת? מי שרוצה לצאת לחופשה מתכנן חופשה עתידית – יכול להנות מסיורי אוכל ויקבים בקפריסין. קפריסין נחשבת אחד מהיעדים הפופולאריים ביותר עבור ישראלים, בעיקר בשל היתרונות שהיא מציעה, כגון: טיסה קצרה,

קרא עוד »
VPS
Blogging
alfred

מושגי יסוד שחשוב להכיר בעולם האינטרנט

עולם האינטרנט הוא רחב במיוחד, ואילו בשנים האחרונות הפך לחלק בלתי נפרד מתהליכי השיווק של עסקים רבים. כיום מהווה האינטרנט חלק משמעותי בקידום העסק, ועל כן ריכזנו בעבורכם כמה מושגי יסוד שחייבים להכיר. VPS אין ספק כי את הביטוי vps

קרא עוד »
מתכונים טבעוניים לחגים
Blogging
alfred

מתכונים טבעוניים לחגים: מה מבשלים לליל הסדר?

ליל הסדר מתקרב אלינו בצעדי ענק, ולא מעט משפחות מתחילות להיערך לקראת פסח, לנקות את הבית במרץ, ולרכוש מצרכים עבור ארוחת החג. אילו מאכלים טבעוניים ניתן להכין בליל הסדר? ריכזנו בעבורכם כמה הצעות. היערכו מראש כדי שתוכלו להרכיב תפריט ייחודי

קרא עוד »