איך לאתר מחלקה סיעודית יוקרתית ואיכותית?

ההבנה שהגיע הזמן שיקירנו יעבור לבית אבות היא לא פשוטה ומביאה איתה הרבה שאלות וחששות. לכן כאשר אנחנו מחפשים בית אבות סיעודי ומתעניינים במחלקות השונות, חשובה לנו מאוד איכות המקום, הצוות והטיפולים השונים.

איך נדע איזה מן המקומות המוצעים לנו יהיה הטוב ביותר? על פי אילו קריטריונים נוכל להחליט לאיזה בית אבות ולאיזו מחלקה כדאי לנו לשלוח את בן המשפחה? קבלו כמה קריטריונים אשר חשוב להסתכל עליהם על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

העקרונות שהופכים מחלקה סיעודית לטובה ואיכותית

כמו כל מקום אשר נרצה למדוד את איכותו, ישנם מספר עקרונות לשים אליהם לב. אז על מה להסתכל או לשאול כשאנחנו מתעניינים במחלקה סיעודית?

  1. הצוות העובד במחלקה – עלינו לשים דגש על הצוות העובד במחלקה. לוודא כי ישנו צוות רפואי מספק בכל שעות היממה, שהיחס של אנשי הצוות לדיירים ראוי ומכבד. הצוות הוא הכתובת הישירה של דיירי המחלקה ולכן צריך להיות קשוב, מכבד ותמיד נכון לסייע.
  2. פעילויות הפנאי לדיירים – פעילויות הפנאי נועדו לשמור על הדיירים פעילים, לשמר את היכולות המוטוריות והקוגניטיביות שלהם ולעודד תקשורת חברתית פעילה. מגוון רחב של פעילויות ועניין ישמרו על הדיירים פעילים ומלאי עניין וחוויות.
  3. ניקיון ותחזוקת המקום – אל תתביישו לשאול באיזו תדירות מנקים את החדרים והחללים המשותפים, באיזו מהירות ניתן מענה על תקלות או שיבושים שונים. אחד התנאים הבסיסיים שעליכם לדרוס הוא סביבה נקייה ומתוחזקת.
  4. ביקורות של דיירים ומשפחותיהם – כמובן שאין תחליף לקבלת רושם אמיתי מדעה כנה. בדקו באינטרנט ביקורות על המקום, שאלו דיירים אשר גרים שם. אם יש לכם גישה תוכלו לשאול גם את משפחותיהם.

ישנם לא מעט בתי אבות טובים עם מחלקות יוקרתיות, שימו לב לעקרונות שציינו וכך תוכלו למצוא את המקום המדויק. ראו כאן לדוגמה בית אבות סיעודי בהרצליה!