צימר חרדי בעידן המודרני

תיירות בעידן המודרני שונה לחלוטין מהתיירות המוכרת בהיסטוריה. התיירות ההיסטורית מספרת על נדידה של שבועות וחודשים במדבר ללא כלי רכב ותחבורה. לעומת זאת תיירות בעת הנוכחית מהירה יותר ומשוכללת יותר. בעבר יציאה לתיירות בעולם הייתה דורשת ניתוק של חצי שנה או יותר מהעולם הגדול, נכון להיום ניתן בתוך פחות מיממה לחזור לחזור לאזור המגורים או לצאת ללא התראה לגיחת נופש קצרה.

תיירות פנים או תיירות חוץ?

התיירות בישראל כמו בכל מדינה מורכבת מתיירות פנים ומתיירות חוץ. תיירות פנים אלו נסיעות וחופשות שבוחרים תושבי ישראל בתוך הארץ,  יציאות אלו נעשים בדרך כלל במלונות וצימרים ברחבי הארץ. לעומת זאת תיירות חוץ הוא כניסה של מיליוני תיירים מהעולם הגדול המגיעים לישראל.

היכן מבקרים התיירים?

תיירים תושבי ישראל נוטים בדרך כלל לנפוש במלונות ולצאת לאטרקציות שונות ושורות טבע ברחבי הארץ. לעומת זאת תיירים מהעולם הגדול יבחרו אתרים היסטוריים בעלי תיירות משמעותית בעולם הגדול. אחד המקומות המתויירים ביותר בישראל הוא הכותל המערבי. הישראלי המצוי יגיע לכותל עבור תפילה או חגיגת בר מצווה, לעומת זאת תיירים מהעולם הגדול יגיעו למקום בדרך כלל לצורך ביקור באתר מורשת היסטורי.

היכן מבקרים תיירים חרדים?

תיירות חרדית מורכבת מביקור במקומות קדושים לצד טיולים ואטרקציות כשרים. בשל כך צימר חרדי יימצא בדרך כלל באזור מתאים כמו צפת או טבריה בעלי התאמה וקירבה למקומות מותאמים לציבור החרדי. דירות נופש לחרדים אמנם ממוקמים בכל רחבי הארץ אמנם אין ספק כי הפלח הגדול של נופש חרדי נמצא דווקא באזור הצפון. צימרים לחרדים צצים כפטריות אחרי הגשם בצפת הקסומה.

צימרים לציבור החרדי

צימרים לציבור החרדי נדרשים לעמוד במטלות רבות בתחום הכשרות וההתאמה לקהילה החרדית בישראל. בני הקהילה החרדית לא יצאו למקום נופש גם אם הוא קורא לעצמו חרדי מבלי שיבדקו שהמקום אכן תואם לקהילה והצרכים. הדרכים למציאת מקומות נופש חרדים הם בדרך כלל בפורטלים של תיירות חרדית המאפשרים פרסום ושיתוף מידע בתחום התיירות והפנאי. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בצריכת אינטרנט בציבור החרדי ובהתאם הפרסום והמידע בנושאי התיירות והפנאי לציבור החרדי גבר ברשת האינטרנט הכשר.