פריז עם ילדים – לעשות את זה נכון

במשך שנים רבות היה נהוג לחשוב, שפריז זו עיר למבוגרים. בין אם זה בגלל הסרטים, בין אם זה בגלל האומנות ובכלל בגלל האופי המיוחד, הכבד משהו של העיר. לכן כשהורים רצו לטייל בחו"ל, הם היו נוסעים לאמסטרדם או ללונדון, הם לא היו ממהרים לנסוע איתם לפריז עם ילדים.

עם השנים זה השתנה. לא רק בגלל שהורים רבים גילו שזה לא בהכרח ככה, אלא בגלל שלפני יותר למעלה מעשור נפתח בפריז פארק יורודיסני, מה שמשך אליו כמובן הורים וילדים מכל העולם. צריך לומר, בלי קשר, שליד פריז כבר שכן עוד לפני כן פארק שעשועים שמבוסס על הקומיקס הצרפתי המפורסם, אסטרקיס. 

מה היתרונות בפריז כשמטיילים עם הילדים?

אך בכלל, פריז, בניגוד למה שנהוג לחשוב, זו עיר שמתאימה לטיול עם ילדים. לאנשים שמטיילים בעולם היא מאוד נוחה, מאוד מסודרת, מאוד פשוט וקל לטייל בה וכמובן שיש הרבה מה לראות. זו עיר שהתחבורה הציבורית בה מאוד מפותחת ואפשר להגיע לכל מקום, יש בה מוזיאונים ומקומות שונים שילדים יכולים ליהנות מהם, חנויות רבות שמיועדות לילדים, יש כמובן לא מעט בתי אוכל, מסעדות ורשתות מזון מהיר שפונים לילדים, כולל רשתות בינלאומיות, ועל כך יש להוסיף שהצרפתים עצמם הפכו עם השנים להרבה יותר ידידותיים ממה שהיה נהוג לראות אותם או לחשוב עליהם. 

מחקר קצר ישפר את החופשה שלכם

חשוב להדגיש, לפני שאנחנו ממהרים לקחת את הילדים שלנו לפריז, מומלץ מאוד לעשות מחקר קצר על העיר ועל האופציות שטמונות בה. נכון שיש את מגדל אייפל, שער הניצחון, שאנז אליזה ושאר המקומות המוכרים, אך בעיר יש לא מעט מקומות פחות מפורסמים, לפחות עבור התיירים, מקומות שיכולים להתאים הן לילדים והן להורים. רצוי להכיר את אותם מקומות בשביל שהילדים ייהנו מהם. 

כמו כן, חשוב לבדוק מתי בדיוק משתלם לקחת את הילדים לפריז, האם נכון לעשות את זה במהלך השנה, באחת מהחופשות, או בקיץ בעת החופש הגדול. זה תלוי כמובן במזג האוויר ובתנאים אחרים. הורים שחוששים לקחת את ילדיהם לבד, יכולים תמיד להצטרף לטיול מאורגן שיוצא עם חברה מסודרת לפריז.