לקראת הסגר: איך אפשר ליצור אווירה נעימה בבית?

גלגלצ

במרץ 2020 מצאנו את עצמנו בסגר הראשון בעקבות מגיפת הקורונה. לצערנו, בספטמבר-אוקטובר 2020, אנחנו עומדים למצוא את עצמנו בסגר השני. הפעם, כשאנחנו יודעים פחות או יותר למה לצפות, יש לנו אפשרות להכין את עצמנו טוב יותר, גם בשביל שלא ייחסר לנו דבר וגם בשביל שיהיה לנו נעים בבית בזמן הסגר. הנה כמה רעיונות שיכולים לעזור לכם, להעביר את הסגר בנעימים.

תאזינו למוזיקה, וכמה שיותר

על מנת שיהיה נעים בבית, אפשר להאזין למוזיקה משמחת ואהובה. למשל, תוכלו להאזין לרדיו, לתחנות שמשדרות מוזיקה 24/7. גלגלצ היא אחת התחנות המושמעות ביותר, בזכות העובדה שהיא מנגנת כל הזמן מוזיקה, ומנעימה את זמנם של המאזינים השונים.

עיצוב הבית בצורה נעימה ונוחה

תקופת הסגר מהווה זמן טוב לעצב את הבית מחדש. אפשר לזרוק דברים ישנים ולשנות מיקום של רהיטים או פריטים אחרים. כך יוצרים הרבה יותר מרחב בבית, ובכלל משנים את האווירה והתחושה בבית.

הפצת ריח נעים בבית

מאחר והולכים להישאר כמה ימים טובים בבית, מבלי שתוכלו לצאת ממנו – יהיה נכון להתקין מפיצי ריח במקומות שונים. כמו כן, תוכלו להיעזר בנרות ריחניים ושקיקי סבון במפיצים ריח עדין ונקי.

צמחים ועציצים – כי ירוק זה משמח!

אפשר להחיות את החלל בעזרת הצבת צמחים, עציצים, פרחים ודברים אחרים, שיהפכו את הבית להרבה יותר נעים ומיוחד. הכל כמובן בהתאם לגודל הבית מחד וכן בהתאם ליכולות הטיפול בהם. בכל מקרה, אותם צמחים ופרחים, יוסיפו ריחות, צבעים, ואפילו יוסיפו אוויר נעים יותר.

אימוץ כלב או חתול

תקופת הסגר זה זמן טוב לאמץ כלב או חתול. נמצאים בבית, אפשר להתרגל אליהם, לשחק איתם, לחנך אותם. הם גם נותנים הזדמנות טובה לצאת מחוץ לבית קצת ולשאוף אוויר. כאן המקום לציין, אם בוחרים לאמץ כלב או חתול, חשוב שזו תהיה החלטה לטווח ארוך ולא רק לתקופת הסגר. הרבה מאוד כלבים ננטשו בסיום הסר הקודם. זה עלול לייצר אצלם טראומה קשה. אז צריך לחשוב אם זה מתאים להחזיק כלב, לא רק בזמן הסגר, אלא גם אחריו.

 

נסו לעשות ככל שביכולתכם על מנת להפוך את התקופה הקרובה, לנעימה יותר.

בהצלחה.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אטרקציות בדובאי
Blogging
alfred

אטרקציות בדובאי – מה עושים בדובאי?

תייר ישראלי רגיל לנסוע אל מדינות אירופה, ארצות הברית, המזרח הרחוק, אפריקה. בכל אחד מהמקומות האלה אפשר למצוא אפיונים שונים, מיוחדים, ספציפיים באותן מדינות. לכן, כשהוא מגיע למקום כמו דובאי במפרץ הפרסי, הרי שהוא יכול למצוא אטרקציות ייחודיות, שהוא לא

קרא עוד »
Blogging
alfred

סיור קולינרי בשוק לוינסקי

שוק לוינסקי הינו שוק צבעוני תוסס, הומה וריחני. הריחות המגיעים מכל חנות ופינה מתערבבים ותורמים רבות לאווירה האופפת אותו. סיור קולינרי בשוק לוינסקי באתר שוקאיט מגיע לכל הפינות האותנטיות שלו. החל מחנויות התבלינים, דרך המסעדות הייחודיות ועבור לבארים החדשניים המשלבים

קרא עוד »
טיפול "CBT" עם מכון חיבורים
Blogging
alfred

מהם הגורמים לחרדות אצל ילדים?

זה אף פעם לא מחזה נעים בעבור הורים לראות את הילד שלהם חולה. למעשה, בעבור רוב ההורים מספיק צינון קל או שיעול לא רציני בשביל למהר לרופא ולבדוק האם מדובר במחלה או וירוס כלשהו ואם יש צורך בטיפול רפואי. אך

קרא עוד »