לפתוח חברת סטארטאפ: זה מה שאתם חייבים לעשות

רבים מאיתנו חולמים לפתוח חברת סטארטאפ, הדרך לשם היא ארוכה, אך אם עושים את כל הצעדים בצורה נכונה, אנחנו יכולים להיות בטוחים שנגיע לשם.

כיצד מקימים סטארטאפ בצורה טובה?

אי שם בשנות התשעים, המונח סטארטאפ נכנס לז'רגון הישראלי, והפך עם הזמן לביטוי נפוף ומוכר, כזה שכל אחד ששומע אותו, מבין מיד למה הכוונה, רבים מאיתנו גם חלמו וחולמים עדיין להיות חלק מזה. כל מה שצריך זה לדעת כיצד לפתוח חברה, כיצד להתנהל, איך למצוא חברה לגיוס כספים שתעזור והנה אנחנו מוכנים להגשים את החלום.

הגשמת חלום כמו הקמת חברת סטארטפ, מתחילה בתוכנית רלוונטית, בין אם זה מבחינה עסקית ובין אם זה מבחינות אחרות, קרי, עלינו לדעת מה בדיוק אנחנו רוצים לייצר, מה בדיוק הרעיון שעל בסיסו אנחנו מתכוונים להקים את החברה ולהפעיל אותה. לצורך כך, אנחנו כמובן גם נגייס עובדים, נקנה ציוד, נשכיר מקום ואז נוכלן להתחיל להוציא את התוכניות שלנו לפועל.

גיוס כספים, זה חלק מהעניין

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של הקמה וניהול חברת סטארטאפ, באופן מפתיע או לא, זה כל הנושא של גיוס כספים. אנחנו לא יכולים לוותר על צעד זה, שכן, בלעדיו לא נוכל לעשות שום דבר. אומנם בהתחלה, ייתכן ונוכל להשתמש בהון עצמי, עזרה מההורים, אולי אפילו נוכל לשבור תוכנית חסכון אחת או שתיים, אך בהמשך זה לא יספיק, אנחנו נהיה חייבים לגייס כסף דרך חברות וקבוצות שונות.

לשם כך, עלינו לדעת איך בדיוק לפנות אל אותם גורמים מהם אנחנו רוצים לגייס כסף, מה בדיוק אנחנו אמורים להציג ולהציע להם, ואיך בדיוק אנחנו אמורים לבקש מהם להתגייס לטובתנו.

גיוס כספים יכול להתבצע, בין היתר, דרך משקיעים פרטיים שיהיו מוכנים להשקיע מכספם בחברה שלנו, משקיעים ובתי השקעות שיהיו מוכנים לעשות את זה דרך חברות שונות, וכן, אנחנו יכולים לגייס כספים דרך עמותות, ארגונים, קבוצות שונות שעוזרות לסטארטאפים קטנים וצעירים בתחילת דרכם. בכל אחד מהמקרים, ירצו לשמוע מאיתנו מה התוכניות שלנו ולמה בדיוק ישתלם להם להתגייס לטובתנו.