היתרונות והחסרונות בויזת סטודנט

ויזת סטודנט

סטודנטים רבים מכל רחבי העולם חולמים להוציא את התואר שלהם באוניברסיטה בארצות הברית. אבל כדי להצליח להגיע לכך חייבים קודם לכן להוציא ויזת סטודנט אשר תאפשר לכם לשהות בגבולות ארצות הברית למשך תקופת הלימודים.

הלימודים בארצות הברית ואשרת השהייה

בארצות הברית יש ללא ספק אפשרויות לימודים מתקדמות ומובילות ביותר, שגורמות גם לתושבי ישראל לאת ללמוד בגבולותיה. באמצעות ויזת סטודנט ניתן לצאת ללמוד בארצות הברית גם בלי שתהיה לסטודנט אזרחות אמריקנית.

כיצד מקבלים ויזה?

קבלת ויזה לארצות הברית מותנית בתהליך מוגדר. השלב הראשון הוא רישום וקבלה למוסד לימודים רצוי בארצות הברית. לאחר שיש בידכם אישור קבלה למכללה או לאוניברסיטה ניתן להמשיך הלאה. אם כי יש לסייג את הדברים ולציין כי רק אישור קבלת למוסד לימודים מוכר עבור הוצאת ויזה לחו"ל רלוונטית לעניין. ניתן לבדוק את העניין ברשימת מוסדות הלימוד המוכרים על ידי ממשלת ארצות הברית. כמו כן יש לציין כי היקף הלימודים משפיע אף הוא על הזכאות להוציא ויזת סטודנט.

טופס I-20 וויזה f-1

לאחר סיום הליכי הרישום והוכחה מצדכם שאתם שולטים בשפה האנגלית אתם עוברים לשלב הבא, ובו עליכם למלא טופס ויזה לארצות הברית. חשוב לוודא כי ממלאים את טופס הבקשה המתאים אותו יש להגיש עבור בקשת ויזת סטודנט. השאלון כולל שאלות רבות והוא מתמקד בעבר התעסוקתי של הנשאל וכן השכלה אישית ושירות צבאי. בנוסף יש לצרף מסמכים שונים כמו תלושי שכר, פטור מהצבא וכדומה.

השלב הבא – ריאיון

אחרי שהטפסים שמולאו על ידכם התקבלו בשגרירות ובצעתם את התשלום אתם מגיעים לשלב הריאיון. הריאיון יעלה נושאים שונים בין היתר יהיה על המבקש לספר על ההחלטה שלו לצאת ללימודים בארצות הברית. כמו כן ידון נושא המימון של הלימודים והכלכלה העצמית בשנים אלו. חשוב מאוד להוכיח עצמאות כלכלית ויכולת לממן את החיים בתקופת הלימודים, שכן זה אחד הנושאים המשמעותיים בתהליך קבלת הויזה. אמנם יש מי שיוכל להוציא את הויזה בכוחות עצמו, אבל רבים אחרים בוחרים להתנהל באמצעות חברה מקצועית אשר מקצרת את הדרך ומבטיחה תוצאות מהירות יותר.

קראו גם על: ויזת תייר לארצות הברית

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סנדוויצ'ים לאירועים
Blogging
alfred

סנדוויצ'ים לאירועים – מביך או שווה?

כאשר אנחנו מתכוננים לאירוע חשוב, ומעוניינים להעניק לכל האורחים שבאו לכבודנו מרחוק, חוויה בלתי נשכחת, נרצה גם לעשות זאת עם כמה שפחות מאמץ ובאלגן. כמובן שלצורך כך נצטרך להזמין מאכלים הגורמים לכך, ואלה באים בדמותם של סנדוויצ'ים. כמה פשוט ככה

קרא עוד »
נופש בקפריסין
Blogging
alfred

כולם נופשים באי השכן – דברים שכדאי לדעת עליו

בשנות השישים והשבעים, קפריסין היתה היעד הכי פופולארי בקרב ישראלים לנסיעות לחו"ל. אפשר לומר שזה גם אחד היעדים היחידים אליהם ישראלים נהגו לטוס. הרי המצב הכלכלי לא איפשר טיסות ליעדים יותר רחוקים, הרבה חברות גם לא היו טסות מיעדים שונים

קרא עוד »
חופשה עם הילדים
Blogging
alfred

חופשה עם הילדים: יתרונות מול חסרונות

לא מעט משפחות יוצאות מידי שנה לחופשה עם הילדים. יחד עם זה, יש הורים שמעדיפים להשאיר את הילדים אצל קרובי משפחה ולצאת לחופשה זוגית. טוב לדעת שלחופשה עם ילדים יש מגוון רחב של יתרונות ולצידם גם חסרונות. ריכזנו את כל

קרא עוד »