היתרונות והחסרונות בויזת סטודנט

ויזת סטודנט

סטודנטים רבים מכל רחבי העולם חולמים להוציא את התואר שלהם באוניברסיטה בארצות הברית. אבל כדי להצליח להגיע לכך חייבים קודם לכן להוציא ויזת סטודנט אשר תאפשר לכם לשהות בגבולות ארצות הברית למשך תקופת הלימודים.

הלימודים בארצות הברית ואשרת השהייה

בארצות הברית יש ללא ספק אפשרויות לימודים מתקדמות ומובילות ביותר, שגורמות גם לתושבי ישראל לאת ללמוד בגבולותיה. באמצעות ויזת סטודנט ניתן לצאת ללמוד בארצות הברית גם בלי שתהיה לסטודנט אזרחות אמריקנית.

כיצד מקבלים ויזה?

קבלת ויזה לארצות הברית מותנית בתהליך מוגדר. השלב הראשון הוא רישום וקבלה למוסד לימודים רצוי בארצות הברית. לאחר שיש בידכם אישור קבלה למכללה או לאוניברסיטה ניתן להמשיך הלאה. אם כי יש לסייג את הדברים ולציין כי רק אישור קבלת למוסד לימודים מוכר עבור הוצאת ויזה לחו"ל רלוונטית לעניין. ניתן לבדוק את העניין ברשימת מוסדות הלימוד המוכרים על ידי ממשלת ארצות הברית. כמו כן יש לציין כי היקף הלימודים משפיע אף הוא על הזכאות להוציא ויזת סטודנט.

טופס I-20 וויזה f-1

לאחר סיום הליכי הרישום והוכחה מצדכם שאתם שולטים בשפה האנגלית אתם עוברים לשלב הבא, ובו עליכם למלא טופס ויזה לארצות הברית. חשוב לוודא כי ממלאים את טופס הבקשה המתאים אותו יש להגיש עבור בקשת ויזת סטודנט. השאלון כולל שאלות רבות והוא מתמקד בעבר התעסוקתי של הנשאל וכן השכלה אישית ושירות צבאי. בנוסף יש לצרף מסמכים שונים כמו תלושי שכר, פטור מהצבא וכדומה.

השלב הבא – ריאיון

אחרי שהטפסים שמולאו על ידכם התקבלו בשגרירות ובצעתם את התשלום אתם מגיעים לשלב הריאיון. הריאיון יעלה נושאים שונים בין היתר יהיה על המבקש לספר על ההחלטה שלו לצאת ללימודים בארצות הברית. כמו כן ידון נושא המימון של הלימודים והכלכלה העצמית בשנים אלו. חשוב מאוד להוכיח עצמאות כלכלית ויכולת לממן את החיים בתקופת הלימודים, שכן זה אחד הנושאים המשמעותיים בתהליך קבלת הויזה. אמנם יש מי שיוכל להוציא את הויזה בכוחות עצמו, אבל רבים אחרים בוחרים להתנהל באמצעות חברה מקצועית אשר מקצרת את הדרך ומבטיחה תוצאות מהירות יותר.

קראו גם על: ויזת תייר לארצות הברית

אהבתם את המאמר? שתפו אותו בין חברי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

עולם הילדים
Blogging
alfred

5 חברות מובילות בעולם הילדים

העשור שעבר נחשב לאחד העשורים הטובים ביותר מבחינת פיתוח חברות וארגונים אשר מעניקים שירותים בעבור ילדים. במדריך זה נציג בפניכם את חמש החברות המובילות בעולם הילדים, אותן מומלץ להכיר. חברות מובילות בעולם הילדים: הכירו את השורה הראשונה בענף בעשור החולף

קרא עוד »
מכונות גילוח
Blogging
alfred

מצאנו ובדקנו: אלו מכונות הגילוח המומלצות של העשור

גברים רבים עובדים קשה בשביל למצוא את מכונת הגילוח האהובה עליהם, מכונת הגילוח שתאפשר להם ליהנות מגילוח מהיר, בטוח, רך ונעים. אילו מכונות גילוח היו המומלצות ביותר בעשור האחרון? ריכזנו עבורכם את המידע הנחוץ. מה הן המכונות הטובות ביותר של

קרא עוד »
Blogging
alfred

ויזה להודו באינטרנט

טיול להודו זה אחד החלומות הנחשקים שמופיעים בחזיונו של כל ישראלי ממוצע. עם סיום הצבא בוחרים מרבית המשוחררים לצאת לטיול מהנה לניקוי ראש רציני לקראת החזרה לחיים האזרחיים ובחירת הכיוון בחיים. הטיול הזה כרוך בהתארגנות רצינית וגם בעלויות לא מעטות.

קרא עוד »