חופשה עם הילדים: יתרונות מול חסרונות

לא מעט משפחות יוצאות מידי שנה לחופשה עם הילדים. יחד עם זה, יש הורים שמעדיפים להשאיר את הילדים אצל קרובי משפחה ולצאת לחופשה זוגית. טוב לדעת שלחופשה עם ילדים יש מגוון רחב של יתרונות ולצידם גם חסרונות. ריכזנו את כל המידע במאמר שלפניכם.

גיבוש משפחתי

אחד היתרונות הבולטים של החופשה המשפחתית הוא שניתן לחוות יחד חוויה משותפת, מה שתורם לגיבוש המשפחתי באופן ניכר. יש לא מעט יעדים לבילוי משפחתי, כשאחת האפשרויות הבולטות היא חופשה מגבשת בתאילנד עם הילדים, ולו בשל העובדה שמדובר בחופשה ארוכה יחסית המאפשרת לחוות שלל אטרקציות ייחודיות וחווייתיות.

לשבור שגרה

יש משהו מאוד קסום בחופשה משפחתית עם הילדים, כשישנה הזדמנות נהדרת לשבור את השגרה ולהעניק לילדים חוויות ייחודיות. שבירת שגרה היא חיונית בעבור ילדים (וגם עבור מבוגרים כמובן), משום שהיא מאפשרת מנוחה, מרגיעה את הנפש ומאפשרת לשוב לשגרה היומיומית עם כוחות מחודשים. למרות שזה לא ניכר, גם ילדים צריכים לצאת מלוח הזמנים השגרתי שלהם, ולחוות חוויות שונות ויוצאות דופן.

חופשה עם הילדים

התארגנות מבעוד מועד

כדי לצלוח טיול משפחתי עם ילדים, חשוב ורצוי להתארגן מבעוד מועד, כשמדובר על התארגנות מאתגרת ומורכבת יותר, ולכן היא עשויה להסתמן כחיסרון. החל ממשחקים ופעילויות למשך הטיסה או לנסיעות הארוכות ועד לחישוב מדויק של כמות החטיפים הנחוצה.

הילדים משתעממים מהר

נכון, הילדים של היום אוהבים אטרקציות, אוהבים "כאן ועכשיו", ולכן הם עשויים לעיתים להשתעמם במהלך חופשות משפחתיות, בייחוד אם האטרקציות לא לטעמם (כמו מוזיאונים, מופעי תרבות וכו'). מה עושים? מנסים לשלב פעילויות אטרקטיביות לילדים, ושומרים חוברת פעילות בתיקי הגב, ולו כדי שיוכלו לצבוע ולאייר ברגעי שעמום. תוכלו להכין מראש חוברות פעילות, הכוללות משחקים, דפי צביעה, תפזורות, חידונים ושלל פעילויות שמתאימות לגילם של הילדים. עוד מומלץ להביא משחקים ייעודיים לנסיעות, כך למשל טוב לדעת שהמשחק המוכר "מונופול" ניתן לרכישה גם בגרסה מוקטנת במיוחד עבור נסיעות ארוכות וטיסות.

 

נכון, לחופשה משפחתית עם הילדים יש יתרונות וחסרונות, אך בסופו של דבר מדובר בחוויה משפחתית בלתי נשכחת, שתורמת לגיבוש ולהווי באופן ניכר. חופשה נעימה!