מקומות לבקר בהם בנגב

בדרומה של הארץ משתרע הנגב שמבחינת גודלו הוא כשליש משטחה של המדינה. בתקופה הזו שהשמיים נעצרו ורבים לא יכולים לטוס לחופשה שהם תכננו בחו"ל אפשר לטייל בארץ, להכיר אותה ולזכור כמה היא יפה וכמה דברים מיוחדים אפשר לראות בה עם שילוב של נופים שונים באזור גיאוגרפי קטן.

אחד האזורים המעניינים לטייל בהם בארץ הוא הנגב. בנגב הרחב תמצאו לא מעט מקומות שכדאי לבקר בהם ולטייל בהם וכל אחד מהם הוא מיוחד ומרתק. אלו חלק מהמקומות בנגב המומלצים לביקור על פי אתר https://kitesurfer.co.il/

מה הם המקומות שכדאי לבקר בהם בנגב?

מכתש רמון

מכתש רמון הוא תופעה גיאולוגית ייחודית והוא אחד המכתשים הגדולים בעולם. מי שמגיע לאזור מצפה רמון ועומד על הצוק המשקיף אל המכתש יזכה לראות מחזה מרהיב של המכתש הענק הנפרש לאורך כל הנוף ומכיל בתוכו תופעות גיאולוגיות ייחודיות. היעלים המסתובבים באזור בנוחות רבה בקרבת המטיילים מוסיפים לאווירה ולהתרגשות מהמקום המיוחד הזה.

מדרשת שדה בוקר

שדה בוקר הוא מקום שמזוהה מאוד עם בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל והאיש שראה בחזונו את פריחת הנגב. כשמגיעים לשדה בוקר מיד מרגישים את השקט והשלווה שעוטפים את המקום. הנוף המדברי נפרש סביבכם לכל הכיוונים ותוכלו לפגוש כאן הרבה חבר'ה צעירים ואידיאליסטים שהגיעו למקום כדי ליישב את הנגב וכדי לקיים אורח חיים מיוחד וקצת אחר מזה המוכר לאחרים שגרים באזור המרכז לדוגמה. תוכלו למצוא כאן גם גרעינים של תנועות נוער וכמו תנועת הצופים וצעירים העוסקים בחקלאות במקום. שדה בוקר הוא בעצם קיבוץ והוא ממוקם 30 קילומטר צפונה ממכתש רמון.

פארק תמנע

באזור הערבה מעט צפונית לאילת נמצא פארק גיאולוגי מאוד ייחודי הנקרא פארק תמנע. כבר בכניסה למקום תוכלו להבחין במה שמאפיין את הפארק – צורות מיוחדות הנוצרו בסלעים כחלק מתופעות גיאולוגיות שונות המאפיינות את המקום והצבע האדמדם של האדמה והסלעים במקום. מדובר במין עמק וסביבו צוקים וביניהם מזדקרים סלעים וביניהם הסלע המפורסם בצורת פטריה. בפארק תמנע תוכלו למצוא גם אגם ומקום לאירוח עם חוויה מדברית אותנטית.

אילת

בקצהו של הנגב ובעם בקצה של הארץ עצמה נמצאת אילת – עיר הנופש של ישראל. באילת תוכלו למצוא כל כך הרבה דברים לעשות וזה לא משנה מהו סגנון החופשה או הטיולים המועדפים עליכם. כי אפילו אם אתם חובבי טבע, תוכלו מכאן לצאת לטיולים במסלולים מיוחדים בסביבה ואתרי טבע שקיימים באזור. גם בתוך העיר אילת תוכלו לצלול או לשנרקל במקומות כמו שמורת האלמוגים ולראות מגוון גדול מאוד של בעלי חיים ימיים ואלמוגים צבעוניים שחלקם הגדול הוא ייחודי למפרץ אילת. אם אתם חובבי ספורט תוכלו להתחיל ללמוד קורס קייטסרפינג בעיר אילת ולגלוש כאן או לצאת לטיולי אופניים באחד ממסלולי האופניים הרבים הסובבים את העיר אילת.

מלבד אלו יש עוד מקומות רבים בנגב הייחודי והמרתק ותוכלו פשוט תוך כדי נסיעה לעצור ולהנות מהנוף המדברי הקסום או לגלות עוד מקומות שכדאי לבקר בהם ולהכיר אותם.