נחשים – מאילו נחשים כדי להיזהר?

למרות שבישראל יש 41 סוגי נחשים, רוב הישראלים מכירים את הנחשים רק מתוכניות הטבע השונות.

ישראל היא מדינה חמה ולכן היא מקום די נוח, בשטחים מסוימים לנחשים. מתוך כל הסוגים הקיימים בישראל, רובם לא ארסיים. נחשים ארסיים מהווים רק 25% מכלל הנחשים בישראל.

מבחינת הגדרה נחשים ארסיים הם אלו שכאשר הם נושכים הם מזריקים ארס לנשוך. לעומתם, נחשים לא ארסיים מסתפקים בנשיכה אחת עסיסית.

אז מאילו סוגי נחשים כדאי להיזהר ואיך מזהים אותם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

מאיזה נחשים כדאי להיזהר:

הטבע של הנחשים מעניין מאוד. מצד אחד, הם לא מחפשים בעיות עם בני אדם וברוב המקרים הם יעדיפו להעלם ולא להכיש, אולם כאשר הם מרגישים שחודרים לפרטיות שלהם, הם מתמלאים קנאות קיצונית משהו, הם מוכנים לעשות הכול כדי לסלק את הפולש.

כאשר מדובר על נחשים רגילים הם עלולים לנשוך, אין לזלזל בנשיכה שלהם. השיניים שלהם לפעמים חדות כתער ועלולים להשאיר צלקת, אבל זו מתנה לעומת הנחשים הארסיים.

נחשים ארסיים, כאשר הם מרגישים מותקפים, הם נושכים בעוצמה. לאחר הנשיכה, בעוד השיניים נעוצות חזק בבשר, הם מזריקים ארס שפוגע תוך דקות במערכת העצבים. הארס נכנס לדם ומשבש את המערכות של הגוף.

הם יכולים להפתיע בחצרות, בתי קרקע. ראשית, חשוב לזהות אותם. הצפע הישראלי הוא המצוי ביותר ממשפחת הארסיים, הראש שלו משולש והוא בצבע חום אפור. כאשר אתם נתקלים במקרה של נחש ארסי, כדאי מאוד לקרוא ללוכד נחשים מקצועי ולא להסתכן.

לנחשים יש זריזות מפתיעה וברגע שהם חושדים בתקיפה הם לא מהססים להחזיר. הם גם יודעים להתחמק במהירות מניסיון ללכידה, לכן חשוב לתת לאיש מקצוע לטפל בזה.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://snaker.co.il!