איך בוחרים קבלן מצבות?

בתום השלושים לאבל, יש להתקין מצבה על גבי הקבר. לשם כך, יש לבחור עוד קודם לכן, בתום השבעה, את הקבלן אשר יבנה את המצבה וכן את החומרים מהם הוא יעשה זאת. במאמר זה, נציג מספר פרמטרים כיצד בוחרים קבלן מצבות בצורה חכמה.

איכות העבודה של הקבלן

קבלן מצבות הוא איש מקצוע לכל דבר שצריך להעניק שירות איכותי ואמין. אם אתם גרים באזור המרכז, תוכלו לקבל את שירותיו של קבלן מצבות בנתניה או בערים קרובות, ובעצם במרבית הערים תמצאו קבלן מצבות מקומי או קבלן מצבות שפועל בפריסה ארצית. ניתן לראות מצבות קודמות שבנה ולקבל חוות דעת על טיב עבודתו מלקוחות קודמים ולהחליט אם שירותיו מתאימים לכם.

עלות העבודה

כל קבלן מצבות גובה מחיר אחר עבור עבודתו. המחיר נקבע על פי פרמטרים שונים. בין היתר, הוא נקבע על פי סוג האבן אותה בוחרים למצבה, גודל המצבה, הטקסט שמבקשים לכתוב עליה, ההתקנה של המצבה על הקבר ועוד. יש לשים לב, עבור תוספות שונות, ייגבה מחיר נוסף. יש לעשות חישוב של כל העלויות ובהתאם להחליט האם המחיר משתלם ביחס לאיכות העבודה, כמו שציינו בסעיף הקודם, ובהתאם לסוג המצבה.

אחריות על העבודה ואפשרויות תיקון

עם השנים, מצבות נשחקות, נשברות, נהרסות ויש צורך לתקן אותן. חשוב לבדוק עם הקבלן, האם הוא מספק עבודת תיקונים, מה נכלל במסגרת האחריות ובמשך איזו תקופה היא חלה. אם מדובר במצבה ישנה, אז יהיה צורך לשלם על תיקון המצבה. מלבד שאלת המחיר, יש לברר האם ניתן יהיה לבצע תיקון של המצבה או שיהיה צורך להחליף אותה, במידה וזה אפשרי.

יחס הקבלן ללקוח ולתהליך העבודה

בנייה והתקנה של מצבה, היא דבר לא פשוט מבחינה רגשית. מעצם זה שמדובר במקרה מוות של אדם יקר, וכל התהליך מתבצע בזמן השלושים, על הקבלן לגלות רגישות, הבנה, ולהכיר במצב בו נמצא הלקוח שפונה אליו. חשוב שהוא יהיה מודע למצבו וידע כיצד להתייחס אליו, בין אם זה כשהוא פונה אליו בפעם הראשונה ובין אם זה בתהליך העבודה.

היבט זה מתייחס גם לשאלת הזמינות של הקבלן לביצוע העבודה, והיכולת שלו לעמוד בלוח הזמנים המצופה ממנו.