שייט נהרות- לא מה שחשבתם

כולם כבר יודעים ומכירים יציאה אל הפלגות נופש, אופציה שיכולה להביא אל טיול שונה מכל מה שרגילים אליו. אבל מה שלא כולם מכירים עדיין הוא את האפשרות לצאת אל עבר שייט על גבי ספינת נהר. אולי זה נשמע דומה לגמרי להפלגת נופש בים, אבל מי שמכיר היטב ים ונהר, מבין כי כבר מן ההתחלה ההפלגה על הנהר היא כזו שמציעה מים רגועים בשייט נעים שלא תלוי באף סערה שמתחוללת לה אי שם בים. מה מעבר לכך? מכיוון שהמיקום של נהר הוא לרוב באמצע של עיר מרכזית, דבר זה מביא את כל היופי שלה הישר אל האנשים אשר מפליגים להם בנעימים באותה הספינה.

שייט בספינת נהר

ספינת נהר היא ספינה אשר המימדים שלה הם כאלה שמותאמים אל הנהרות הגדולים והבולטים מתוך מסלולי טיול שקיימים לסוג זה של חופשה. היא מספיק רחבה על מנת להיות נעימה מבחינת חלוקת החלל בתוכה, והיא מאוד ארוכה על מנת לספק את כל מה שצריכים במהלך של הבילוי על הספינה והלינה שם. בניגוד לספינות פאר שיוצאות אל עבר הפלגות ארוכות מעבר לים, הפלגה בפינת נהר היא כזו שבה נשארים על שייט בנהר, עם ירידה מידי יום אל עבר נקודת טיול חדשה ונעימה. הספינה יותר משמשת עבור לינה, ארוחה, ובילוי לאחר שכבר חוזרים מהטיול ביבשה, אך גם היא מציעה פינוקים ברמה גבוהה של בית מלון על כל מה שהוא מציע לאנשים שלנים שם.

הנהרות הכי יפים לשייט

אולי בארץ המושג של נהר נראה לא ממש אטרקטיבי, אבל כאשר מדובר על הנהרות הכי ארוכים ורחבים שקיימים בעולם, מגלים עד כמה יציאה אל שייט נהרות היא אטרקציה מאוד מפתיעה לטובה. ניתן לצאת אל שייט בסיין או על הדנובה, ומשם לראות את כל היופי הזה שנראה מדהים לאור יום ועוד יותר מרהיב בשעת לילה. בכל פעם בה הספינה עוגנת יוצאים לגלות עוד אטרקציה נהדרת שקיימת באותה העיר שאותה הנהר חוצה, עם מסלולים נהדרים שכוללים את צרפת, שווייץ, אוסטריה, גרמניה, הולנד ועוד הרבה מאוד מקומות נפלאים שקיימים לטיול מן הסוג הזה עם שייט על נהר.

קראו גם על קרוז בים הבלטי.