מה הסיכונים בניתוח שאיבת שומן זרועות?

שאיבת שומן אינה פתרון תזונתי להרזיה אך היא מאפשרת להשיג מראה חטוב ומעוצב כמעט ללא מאמץ. מומלץ לשלב את שאיבת השומן עם שינוי בהרגלי התזונה, ליווי דיאטנית ופעילות גופנית. חשוב לדעת כי מדובר בפרוצדורה כירורגית שיש גם סיכונים לצדה. 

שאיבת שומן מהזרועות 

מדובר בפעולה קצרה המפחיתה את תאי השומן באזור שבו היא מתבצעת. בעזרת צינורית דקה שואבים את תאי השומן ומקנים לאזור המטופל מראה מעוצב יותר. הרופא מטפל מסמן את אזור השאיבה על המטופל ולאחר מכן האזור מורדם. בתוך האזור המסומן מבצעים כמה חתכים דרכם מוחדרת צינורית אחת או יותר שבעזרתן שואבים את תאי השומן למיכל איסוף. תוך כדי התהליך הרופא מעסה את האזור ועל ידי כך מפרק את רקמת השומן הנשאב. 

סיכונים בניתוח 

כמו בכל פעולה המשלבת פולשנות והרדמה עלולים להיגרם סיבוכים שונים בשל הניתוח. הסיכונים בניתוח שאיבת שומן זרועות אינם שונים מהסיכונים בכל ניתוח שאיבה. בין הסיכונים אפשר למנות ירידה בהמוגלובין, כשמדובר באזורים גדולים יותר, הסיכון גדול יותר אך הוא קיים גם בשאיבה מקומית מהזרועות. 

במקרה כזה חשוב לתגבר נטילת ברזל לאחר הניתוח. סיכון נוסף הוא איבוד תחושה באזור בו בוצעה השאיבה, או רגישות יתר. הרדמת המקום, ביצוע החתכים והטראומה הנגרמת לאזור הנשאב עלולים להשאיר אותו חשוף גם לאיבוד תחושה זמנית. לרוב לאחר כמה ימים התופעות עוברות. כדי להימנע מסיכון של איבוד נוזלים ושיבוש מאזן הנוזלים בגוף, אין לשאוב יותר מכ-3 ק"ג שומן ולהימנע ממצב שבו נשאבים גם מים החיוניים לגוף. סיכון נוסף ומשמעותי הוא חוסר תיאום ציפיות בין הציפיה של המטופל לתוצאה או מראה לא אחיד, דבר שעלול לגרום לאכזבה ולתסכול. כדי להימנע מכך חשוב למצוא מנתח פלסטי מקצועי ומיומן.