מושגי יסוד שחשוב להכיר בעולם האינטרנט

עולם האינטרנט הוא רחב במיוחד, ואילו בשנים האחרונות הפך לחלק בלתי נפרד מתהליכי השיווק של עסקים רבים. כיום מהווה האינטרנט חלק משמעותי בקידום העסק, ועל כן ריכזנו בעבורכם כמה מושגי יסוד שחייבים להכיר.

VPS

אין ספק כי את הביטוי vps אתם חייבים להכיר, בייחוד אם אתם עוסקים בתחום הדיגיטל או מחזיקים אתר אינטרנט עבור העסק האישי שלכם. שרתי VPS הם שרתים פרטיים ווירטואליים המוקמים על שרתים פיזיים, ובהם ישנה מערכת לניהול משאבי המחשוב – מה שעשוי להיות אידיאלי בעבור לא מעט אנשים.

SEO

קידום אתרים אורגני הוא המונח העברי לSEO, ולאחרונה הוא מהווה שירות חיוני עבור כל בעל אתר אינטרנט. באמצעות SEO, ניתן לקדם את האתר למקומות הראשונים בגוגל, בהתבסס על מילות חיפוש רלוונטיות, מה שמאפשר להגדיל את החשיפה של העסק ומכאן גם להרחיב את ההמרות ואת ההכנסות. כיום, יש לא מעט חברות מקצועיות שמספקות שירותי SEO ברמה גבוהה, מה שעשוי להועיל לעסקים רבים להגדיל את מחזור העסקאות שלהם.

PPC

PPC הוא למעשה קידום ממומן במנוע החיפוש, pay per click, כלומר, תשלום פר לחיצה. מדובר במודל פרסומי באינטרנט, המאפשר לעסקים לפרסם מודעות במנוע החיפוש, ולו כדי להגדיל את החשיפה של העסק ולהגיע לקהלים חדשים.

שיווק באמצעות תוכן

כשמדברים על שיווק עסקים, יוצאים מנקודת הנחה שיש לא מעט אפיקי שיווק שונים וייחודיים. עם זאת, בין דרכי השיווק האידיאליות ביותר, נמצא כי שיווק באמצעות תוכן, היא דרך שיווק מצוינת. למעשה, המטרה היא למלא את אתר האינטרנט העסקי בתכנים איכותיים ובעלי ערך עבור הגולשים, כאלה שימצבו את העסק שלכם כמומחה בתחום וכאיכותי במיוחד.

רשתות חברתיות

עולם הרשתות החברתיות אף הוא במגמת עלייה, כשסביר להניח שאת הרשתות הגדולות אתם כבר מכירים, כמו פייסבוק ואינסטגרם. עם זאת, טוב לדעת שניתן לשווק גם ברשתות חברתיות נוספות כמו יוטיוב, ליקדאין, פינטרסט ואפילו טיק טוק – כך שההיצע מגוון במיוחד.

 

בין אם אתם עוסקים בתחום הדיגיטל ובין אם מעוניינים להכיר את התחום לעומקו, מוטב להכיר ביטויים ומונחים שונים בתחום. כל המושגים שצוינו מעלה הם על קצה המזלג, ולו כי ישנם עוד שלל תת-תחומים ומושגים שחשוב וכדאי להכיר.